top of page

Tarihçemiz

Olive Grove_edited.jpg

Adalya'nın temelleri 1988 yılında Antalya'da Yeni Ay LTD. olarak şarküteri grubu ürünleri ile zeytin ve peynir çeşitlerini bünyesinde barındıran bir işletme olarak atılmıştır.

Müşteri beklentilerini en hızlı ve doğru şekilde karşılayarak, her zaman müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinen yapısıyla, sektörün köklü kuruluşları arasında yer almaktadır.

Kurulduğu günden bu yana sağlıklı gıdadan sağlıklı geleceğe düşüncesini amaç edinerek, bünyesindeki zeytin ürünleri başta olmak üzere çeşitli gıda ürünleriyle insanlara dokunmayı başarmıştır.

Ülkemiz Dünya'nın en kaliteli zeytinlerinin yetiştirildiği bir konumdadır. Türkiye’nin 81 ilinin 41’inde, 843 ilçenin 270’inde zeytin üretimi yapılmaktadır. Üretimin % 53’ü Ege Bölgesinde, % 18’i Marmara Bölgesinde, % 23’ü Akdeniz Bölgesinde, % 6’sı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ve % 0,2’si de Karadeniz Bölgesinde gerçekleştirilmektedir.

Adalya, Türkiye ekosisteminin var ettiği, özellikle Ege bölgesinden üstün nitelikli zeytinleri bünyesine katarak, tadıyla, aromasıyla ve besin değerleriyle kaliteli zeytini sizlere ulaştırmaktadır.

bottom of page